close
تبلیغات در اینترنت
پاسخ به شبهات

جستجوگر پیشرفته سایتپاسخ به شبهه ایام محسنیه
پاسخ به شبهه ایام محسنیه

 

حضرت محسن قلب علی(ع) و زهرا(س)

 

آیت الله مکارم شیرازی:توسل به ذیل عنایت معصومین(علیهم السلام) و فرزندان آنها کار بسیار خوبی است ولی بهتر این است که برنامه های جدیدی که در میان شیعه سابقه نداشته است ترتیب داده نشود.

آیت الله شبیری زنجانی:همین طور پشت سر هم دهه درست کردن،توسط جامعه قابل پذیرش نیستو به مرور زمان زمینه انکار مجموعه عزاداری ها را به وجود می آورد. افراط در عزاداری ها به تفریط می انجامد.

پاسخ به بدعت جعلی ایام محسنیه
پاسخ به بدعت جعلی ایام محسنیه

 

سالی که6ماهش عزاداری است،آن عزاداری دیگر ارزشی ندارد

بازنشر؟به گزارش فتن،حسن رحیم پورازغدی در سخنانی نسبت به برگزاری دهه های متوالی عزاداری و خسته کردن مخاطب هشدار داد:سالی که شش ماهش عزاداری است،آن عزاداری دیگر ارزشی ندارد!هی ایام خلق می کنند؛ایام محسنیه جدیداً خلق شده. آن روز دیدم یک کتاب قطور برای حضرت محسن نوشته اند،کسی که به دنیا نیامده!بعد از همان شخص پرسیدم شما کل کتابهایی که برای حضرت زهرا(س) چاپ کرده اید به این قطر نمی رسد،چطور برای حضرت محسن با این قطر کتاب درآوردید؟!اینجور که شما ایام درست می کنید آقا جان باید کل سال که عزاداری کنیم و مردم به کارشان نمی رسند...اگر نصف سال را در تقویم به بهانه های مختلف شروع کنیم به عزاداری،کمترین ضررش این است که کسی رغبتی برای آمدن به مجلس عزاداری نخواهد داشت و برایش عادی می شود. این موضوع از ایام اهل بیت قداست زدایی می کند. چیزی که نادر نباشد،دیگر مرغوب نیست. به نظر بنده این وهن اهل بیت است. باید کاری کنیم تا گفتیم مراسم عزاداری شخص بدود،نه اینکه بگوید ای بابا باز هم مجلس عزا!

سالروزشهادت نبی أکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع)
سالروزشهادت نبی أکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع)

 

سالروز شهادت نبی أکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع)[بنا بر برخی روایات] تسلیت باد.

پاسخ تفصیلی به شبهه شهادت یا رحلت پیامبر(ص):

 

*یکی از مظلومیت های حضرت رسول این است که معمولا به کیفیت شهادت ایشان توجه نمی شود. و معمولا می گویند رحلت حضرت رسول!!!

*شیخ مفید می گوید: او در مدینه روز دوشنبه دو شب باقیمانده از ماه صفر در سال دهم هجری در گذشت در حالی که شصت و سه سال داشت.

المقنعه شیخ مفید ص456 و منتهی المطلب حلی ج2 ص887

علامه حلی شهادت رسول خدا(ص) را به وسیله سم ذکر می کند.

منتهی المطلب حلی ج2 ص887

*شیخ طوسی می گوید:رسول خدا دو شب باقیمانده از ماه صفر در سال دهم هجری مسموم و درگذشت.

تهذیب الأحکام ج2 ص1 و بحارالأنوار ج22 ص514

*پس شهادت حضرت رسول توسط سم قطعی است.

ولی چه کسی و در چه زمانی ایشان را به شهادت رسانده اند؟

*در الطب النبوی ابن جوزی ج1 ص66 می گوید:به او دوا خوراندند در حالیکه بیهوش بود و چون به هوش آمد فرمود:چه کسی با من چنین کرد؟این کار زن هایی است که از آنجا آمده اند و بادست به سوی حبشه اشاره کرد. و در روایت صحیح آمده که دو تن از زنان پیامبر(ص) حبشی بودند.

*این یک افشاگری از سوی رسول خداست که او را به روشی که زنان حبشیه به شوهرانشان سم می خوراندند مسموم کرده اند. سم حبشه نیز معروف و مشهور بوده است و بعضی از حبشی ها متخصص در سحر و شعبده و انواع سم بوده اند. 

چرا شناخت و پاسخگویی به شبهات بسیار با اهمیت است؟
چرا شناخت و پاسخگویی به شبهات بسیار با اهمیت است؟

شاید بتوان ادعا کرد که از میان آموزه های دینی اسلامی، مهدویت از مهم ترین و اثرگذارترین آموزه هاست. در حقیقت حیات جوامع اسلامی و امید به آینده روشن در اعتقاد به این آموزه و ایمان به آن نهفته است.

 


این آموزه ی مهم دینی در گذر زمان با سوالات و شبهاتی، چه از طرف دشمن و چه از طرف ذهن شکاک مومنان و مردم عادی روبه رو شده است؛ البته ...

 

بررسى شبهات مهدويت

.

 

 

اگر قرار باشد كه مهدويت يكى از محورترين پايه هاى تربيت فرد و جامعه باشد كه هست، يقينا بايد نسبت به آسيب شناسى اين موضوع كه يكى از بخش هاى مهم آن، شبهه شناسى مهدويت است تعميق شود.

 

بايد شبهات دسته بندى شوند و محورهاى مهم اين شبهات و شبهه انگيزانى كه آن را در جامعه طرح كرده اند، مورد بررسى و تطبيق قرار بگيرد و حداقل پاسخ هاى اجمالى نسبت به مهم ترين محورهاى شبهات مطرح شود.

کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
 
web site traffic statistics