close
تبلیغات در اینترنت
ماهواره

جستجوگر پیشرفته سایتآیا اجازه می دهیم فرزندانمان را ماهواره تربیت کند...؟
آیا اجازه می دهیم فرزندانمان را ماهواره تربیت کند...؟

امروزه کودکان از سن کم، با رسانه‌های گروهی بزرگ می‌شوند و دوران کودکی‌شان، یک «کودکی همراه با رسانه‌های گروهی» می‌باشد. والدین هم باید با این واقعیت کنار بیایند و به این ترتیب، مشخص می‌شود که آنان به تنهایی، نفوذی بر آنچه کودکان از طریق رسانه‌ها با آن مواجه می‌شوند ، ندارند.

از سنین کم، محیط اجتماعی نقش عمده‌ای را بازی می‌کند. کودکان در خانواده، استفاده از رسانه‌های گروهی را به همان طریقی می‌آموزند که لباس بر تن کردن یا دندان شستن را یاد می‌گیرند. دقیقا در مورد تماشای تلویزیون نیز عادات بعدی آنان، بستگی به چگونگی استفاده‌ی والدین، خواهران و برادران از آن دارد.

در اینجا می‌خواهیم با ارائه‌ی چند راهنمایی، به خانواده‌ها کمک کنیم تا بتوانند در مورد طرز استفاده‌ی کودکان از رسانه‌ها راحت‌تر تصمیم بگیرند:

- کودکان را جدی بگیرید. آنان به رسانه‌‌ها علاقه‌ی زیادی نشان می‌دهند چرا که در آنها چیزهای جالبی عرضه می‌شود از جمله کمک می‌کند که مشکلات و مسائل، از منظر دیگری دیده شوند، در آنجا تصاویر و شخصیت‌های داستانی نمایش داده می‌شوند که کودک می‌تواند با آنها همانندسازی کند و خود را در آن نقش‌ها ببیند.

- استفاده‌ی کودک از رسانه‌ها را به صورت مشکل و مساله‌ای آزاردهنده تلقی نکنید بلکه مقتدرانه و با قدرت و همراه با حس مسوولیت دنبال کنید.

- به دوران کودکی خود رجوع کنید و از خود سوال کنید که در گذشته برای شما شخصیت‌های داستانی و قصه، چه معنا و مفهومی داشته‌اند. اگر در مورد این مسائل با کودکان خود صحبت کنید، آنان با کمال میل می‌شنوند. شاید این شیوه، کمکی باشد تا بتوانید آسوده خاطرتر برای نحوه‌ی صحیح استفاده‌ی کودک‌تان از رسانه‌ها، تصمیم‌ بگیرید و او را آموزش دهید.

برای آنکه کودکان بتوانند در بین امکانات و مضامین متنوع ارائه شده توسط رسانه‌ها، راه صحیح خود را پیدا کنند ، به راهنمایی ما نیازمندند.

 

 

ماهواره: سلاح دشمن

.

سلاح دشمن ما امروز

ماهواره هاییست...

که نمیتوانند این چادرها را

به سر بانوان ما ببینند...

و تو ای بانو، با هر بار چادر پوشیدنت

مشت محکمی به دهانشان میکوبی.

خرید و فروش ماهواره
خرید و فروش ماهواره

 

حكم خريد و فروش و استفاده از ماهواره

آیا خرید و نگهداری و استفاده از دستگاه گیرنده برنامه‌های تلویزیونی از ماهواره جایز است؟ و اگر دستگاه گیرنده مجانی به دست انسان برسد چه حکمی دارد؟

دستگاه آنتن ماهواره‌ای از اين جهت که صرفاً وسيله‌اى براى دريافت برنامه‌هاى تلويزيونى است که هم برنامه‌هاى حلال دارد و هم برنامه‌هاى حرام، حکم آلات مشترک را دارد. لذا خريد و فروش و نگهدارى آن براى استفاده در امور حرام، حرام است و براى استفاده‌هاى حلال جايز است. ولى چون اين وسيله براى کسى که آن را در اختيار دارد زمينه دريافت برنامه‌هاى حرام را کاملاً فراهم می‌کند و گاهى نگهدارى آن مفاسد ديگرى را نيز در بر دارد، خريد و نگهدارى آن جايز نيست مگر براى کسى که به خودش مطمئن است که استفاده حرام از آن نمی‌کند و بر تهيه و نگهدارى آن در خانه‌اش مفسده‏اى هم مترتّب نمی‌شود. لکن اگر قانونى در اين مورد وجود داشته باشد بايد مراعات گردد.

پرتگاه
پرتگاه

 

امروزه کم وبیش در بسیاری از خانه ها ماهواره وجود دارد و اغلب این خانواده ها مشغول به تماشای فیلم ها و سریال های ماهواره هستند که طی دراز مدت اثرات سوئی خواهد داشت که در زیر به چند مورد از اثرات سوء آن بصورت تیتروار اشاره می کنیم:

1- تحت شعاع قرار گرفتن اعتقادات

2- از بین رفتن حرمت ها،احترام ها و حیا در خانواده

3- پنهان  کاری و بی اعتمادی در خانواده

4- تاًثیر بر نحوه پوشش

5- تنوع طلبی مرد وزن در رابطه زناشویی

6- هرز شدن نگاه در خیابان و اطراف

7- عادی شدن شرابخواری

8- عدم کنترل خانواده توسط پدر

9- از بین رفتن امر به معروف و نهی از منکر

10-خودکشی

11- گرایش به فرقه های نادرست

12- عدم ارضای جنسی توسط همسر

13- طلاق و....

کارگردان های سریال های ماهواره با زیرکی تمام،خانواده ای را به نمایش می گذارند که در آن،مردی با رفتارهای بد و دارای روابط نامشروع است  و از طرفی همسر این مرد را مظلوم واقع می کنند تا اگر این زن با مرد نامحرمی رابطه برقرار کرد،بیننده این زن را مُحِق بداند.با کمی تاٌمل در می یابیم که هزینه ای بابت ساخت و هزینه ای بابت دوبله و هزینه ای بابت خرید این فیلم ها و سریال ها پرداخت شده،اما بصورت رایگان در اختیار ما ایرانیان قرار می گیرد

به راستی آیا آنها دلسوز ما هستند؟؟؟!!!!

 

شیطان:

من بر شما تسلّطى نداشتم، جز آن كه شما را دعوت كردم و شما (به ميل خود) استجابت كرديد. پس مرا ملامت و نكوهش نكنيد و خود را سرزنش كنيد. (در اين روز) نه من مى‏توانم فريادرس شما باشم و نه شما فريادرس من. من از اين‏كه مرا پيش از اين شريك خدا قرار داده بوديد، بيزارم. قطعاً براى ستمگران عذاب دردناكى است.

آیه ی 22 سوره ی ابراهیم

دستگیری مجری زن «فارسی وان» در مشهد توسط پلیس امنیت

 

با صدور دستور قضایی
زن جوانی که به عنوان مجری در شبکه های ماهواره ای معاند نظام فعالیت می کرد پس از ورود به مشهد ، با صدور دستور قضایی توسط ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان رضوی دستگیر شد.
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
 
web site traffic statistics