close
تبلیغات در اینترنت
جوان و نوجوان

جستجوگر پیشرفته سایتطرح توشه بهشتی بنیاد موج مهربانی جهرم
طرح توشه بهشتی بنیاد موج مهربانی جهرم

سلام
نماز و روزه هاتون قبول 🌙
🎊عیدتونم مبارک🎊
همونجور که در جریانید
طرح #توشه_های_بهشتی در حال جمع اوری کمک های نقدی شما عزیزان می باشد
فقط 6⃣ روز دیگر وقت داریم
و ان شالله پنجشنبه شب 21 رمضان بسته های غذایی بین خانواده های نیازمند توزیع میشه
پس همراهمان باشید

💰راه هاى كمك مالى
🔹اول
كارت به كارت💳 به:
6037991899789469
به نام بنیاد خیریه موج مهربانی
🔹دوم
استفاده از اين ربات تلگرام 👇
T.me/mojmehrbanibot
🔹سوم
پرداخت موبایلی
*788*97*7270#
🔹چهارم
از سایت دونیت
https://2nate.com/mojmehrbani/toshehai-bhshti

اعتراض شدید رهبر انقلاب به سند 2030

سند 2030 برجام فرهنگی و آموزشی

اعتراض شدید رهبری به سند 2030


چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟
چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟

 

چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟

1.     لزوم امضا سند 2030 برای کشور چیست؟

2.     آیا سند تحول بنیادین آموزش و پرورش قابل اجرا نبود ؟

3.     یک سازمان با دو آرمان (هدف بلند مدت) می تواند کار کند؟

4.    سند 2030 براساس فلسفه و ارزش های سکولار یا ارزش های اسلام تدوین شده است؟

5.     با وجود اسنادی همچون ((سند تحول بنیادین آموزش و پرورش )) و (( نقشه جامع علمی کشور)) و ((نقشه مهندسی فرهنگی کشور)) نیاز به سند 2030 چیست؟

6.      سند تحول حاصل30 سال تجربه آموزشی در کشور و براساس اسلام تبیین شده ، سند 2030 بر چه اساس تبیین شده است؟

7.      اگر در امضا نکردن سند2030 مختار بودیم ، ولی در صورت عمل نکردن دچار تحریم می شوییم، چرا امضا کردیم؟

برگزیده ای از سخنان رحیم پور ازغدی درباره ی سند 2030

بررسی سند ۲۰۳۰ یونسکو در برنامه جهان آرا

افشاگری استاد حسن عباسی درباره سند 2030

برچسب ها : ,,,
سند 2030 به زبان ساده و خیانت دولت حسن روحانی

دیدگاه آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سند 2030

آیت الله مکارم

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، دیدگاه‌های خود درباره سند 2030 را تبیین کردند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز اول خردادماه در درس خارج خود با اشاره به سند 2030 و با بیان اینکه این متن توسط سه نفر ترجمه، ویراست و به بنده ارایه شده است گفت: هدف از بیان این مطالب جسارت به کسی نیست بلکه بیان توضیحاتی در مورد این سند است تا ملت و مسئولان وظیفه خود را در مورد آن بدانند و اگر قبل از انتخابات سراغ آن نرفتیم نخواستیم انتخابات پرشور و امن و امان مخدوش شود.

سند 2030 یونسکو چیست؟

سند 2030 یونسکو چیست؟

سند ۲۰۳۰ یونسکو که بی سر و صدا در کشورمان به تصویب رسیده است ایران را ملزم به رعایت ۱۷ سرفصل به ویژه در موارد آموزشی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، میزان و مشرق در مطالب جداگانه ای جزئیاتی درباره سند 2030 یونسکو منتشر کردند.
 
مقام معظم رهبری روز یکشنبه در دیدار معلمان و فرهنگیان به مناسبت هفته معلم پذیرش و اجرای این سند در کشورمان را اقدامی اشتباه توصیف کردند.
رهبر انقلاب اسلامی در بیانات خود به موضوع پذیرش سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو از جانب دولت اشاره کردند و با انتقاد شدید از این موضوع گفتند: این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود، و امضای این سند و اجرای بی سر و صدای آن قطعاً مجاز نیست و به دستگاه های مسئول نیز اعلام شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: به چه مناسبت یک مجموعه به اصطلاح بین المللی که تحت نفوذ قدرت های بزرگ نیز قرار دارد، به خود حق می دهد که برای ملت هایی با تاریخ و فرهنگ و تمدن گوناگون، تکلیف معین کند.

ایشان با تأکید بر اینکه اصل این کار غلط است، خاطرنشان کردند: اگر چنانچه با اصل کار نمی‌توانید مخالفت کنید، صراحتاً اعلام کنید که جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش و پرورش، دارای اسناد بالادستی است و احتیاجی به این سند ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با گلایه از شواریعالی انقلاب فرهنگی گفتند: این شورا باید مراقبت می کرد و نباید اجازه می داد که کار تا جایی پیش برود که اکنون ما مجبور به جلوگیری از آن شویم.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اینجا جمهوری اسلامی ایران است و در این کشور مبنا اسلام و قرآن است. اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی بتواند اعمال نفوذ کند. در نظام جمهوری اسلامی پذیرش چنین سندی، معنا ندارد.
 
سند 2030 یونسکو چیست؟
 

سند 2030 چیست؟

سند ۲۰۳۰ کجا را نشانه گرفته است؟

این سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو و این حرفها، اینها چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند شانه‌اش را زیر بار اینها بدهد و تسلیم اینها بشود. به چه مناسبت یک مجموعه‌ی به‌اصطلاح بین‌المللی‌ای -که قطعاً تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ دنیا است- این حق را داشته باشد که برای کشورهای مختلف، برای ملّت‌های گوناگون، با تمدّن‌های مختلف، با سوابق تاریخی و فرهنگی گوناگون، تکلیف معیّن کند که شما باید این‌جوری عمل کنید؟ اصل کار، غلط است. (۱۳۹۶/۰۲/۱۷)

همان انگیزه‌هایی که به کشورهای اسلامی فشار می‌آورند تا موضوعات جهاد و شهادت را از کتاب‌های درسی حذف کنند در داخل نیز استمرار پیدا می‌کنند و خود را به‌صورت خرده‌سیاست‌های فرهنگی نشان می‌دهند.(۱۳۹۶/۰۳/۰۳)

مقام معظم رهبری

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره37
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره37

به وعده های الهی اطمینان کامل دارد

 

جوان مسلمان و انقلابی، به وعده های الهی درباره پیروزی قطعی حق بر باطل و نصرت الهی که فرمود: «انَّ الباطل کان زهوقا» و یا فرمود: « وکان حقّاً عَلینا نَصرُ المؤمنین» و حاکمیت بلامنازع صالحان بر روی زمین که فرمود: « و نُریدُ أن نّمنَّ علی الذین استُضعِفوا فی الارضِ و نجعلهم أئمهً و نَجعَلَهُمُ الوارِثین» عمیقاً باور دارد و با اتکاء به همین باورهاست که قیام می کند بدون آنکه هراسی از جریان باطل داشته باشد و یا درباره سرانجام قیام ذره ای به خود تردید راه بدهد.

رهبرانقلاب: مجموعه زنان کشورما از همه جای دنیابهترند
رهبرانقلاب: مجموعه زنان کشورما از همه جای دنیابهترند

رهبرانقلاب: مجموعه زنان کشورما از همه جای دنیابهترند
🌍وقت کارسیاسی و فرهنگی جلوهستند
💥وقت جهادکه میرسد، فرزندانشان رابه جبهه میفرستند
🏡و وقت خانه‌داری،کدبانوهای خانه‌دارند! ۷۶/۹/۲۵

همه این کارها را میشد با حجاب هم انجام داد!
همه این کارها را میشد با حجاب هم انجام داد!

‼️همه این کارها را میشد با حجاب هم انجام داد!
☢کشف حجاب، #جنایت_پهلوی بود

رهبر انقلاب:
⚠️ یکی از جنایات بزرگ رژیم طاغوت، همین مسئله‌ی #هفده_دی هست. #کشف_حجاب [کردند]، تا همان بلائی که بر سر زن در جوامع غربی آمد، بر سر زن مسلمان ایرانی بیاورند.
زن غربی با ورود در منجلاب فساد، دستاوردش نابودی #خانواده بود. اینجور نبود که زن با برداشتن حجاب در میدان علم یا در میدان فعالیتهای اجتماعی پیشرفت کند؛ همه‌ی اینها با حفظ #حجاب و عفت ممکن بود و ما در نظام اسلامی این را تجربه کردیم.

۸۶/۱۰/۱۹

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره36
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره36

با استقامت و صبور است

 

جوان مسلمان و انقلابی، در مسیر انجام وظایف خود مقاوم و صبور است. او می داند که توفیقات بزرگ در گرو صبر و استقاومت است و به مصداق این آیه شریفه که خطاب به پیامبر اکرم (ص) فرمود: «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ و مَن تابَ مَعَک»، او مأمور به استقامت شده است. مأموریتی که آنقدر مهم است که پیامبر اکرم (ص) فرمود: «شیّبَتنی سوره هود» یعنی سوره هود که علما می فرمایند منظور این آیه خاص است، مرا پیر کرد. بنابراین، جوان مسلمان و انقلابی، به تعبیر امیرالمؤمنین (ع) « برای حق در مشکلات و سختی ها شنا می کند» اما در مواجهه با انواع سختی ها و گرفتاری ها کمر خم نمی کند و از میدان خارج نمی شود.

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره35
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره35

اهل خودسازی و تهذیب نفس است

 

✅جوان مسلمان و انقلابی به خودسازی و جهاد با نفس بهاء می دهد. او می داند که باید نفس عماره را در خود رام کند و از سلطه شهوات بر وجودش جلوگیری نماید تا به توفیقات بزرگ دست پیدا کند لذا در این راه زحمت می کشد. به انجام واجبات و ترک محرمات اهتمام دارد و در این مسیر ضمن محاسبه نفس، دائماً از خود مراقبت می کند، به نماز اول وقت همراه با حضور قلب، اهمیت می دهد و آن را حقیقتاً معراج خود تلقی می کند. از آثار غیرقابل وصفِ تضرع در پیشگاه الهی، آنهم در نیمه های شب آگاه است و خود را از آن محروم نمی کند. از توسل به حضرات معصومین (ع) غافل نیست و آن را به منزله باز شدن درهای رحمت الهی به سوی خود می داند.

حجاب از دید یک زن آمریکایی
حجاب از دید یک زن آمریکایی

 

زن تازه مسلمان آمریکایی:

حالا خوب می دانم خدا از طریق داشتن حجاب به من عزت داده و از من محافظت می کند.

 

نزدیک به نه سال است به عنوان زن مسلمان روسری سر میکنم و محجبه هستم،من این سبک جدید زندگی را چندین بار آزمایش و تجربه کردم تا از آن لذت بردم وقتی در آینه نگاه می کنم دوست دارم برای همیشه حجابم را داشته باشم.

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره34
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره34

 

 

از جولان و قدرت نمایی دشمن هراسی به دل راه نمی دهد

 

 جوان مسلمان و انقلابی از عِدّه و عُدّه دشمن ترسی به دلش راه پیدا نمی کند. از نظر او به مصداق آیه شریفه ای که خطاب به پیامبر (ص) می فرماید «فَلا یَغرُرکَ تَقَلُّبُهُم فِی البِلاد»، جولان دهی دشمنان در مقابل او، فریبش نمی دهد. جوان مسلمان و انقلابی بنا به فرموده قرآن، جریان باطل را همچون خانه عنکبوت که سُست ترین خانه است، سُست می داند و لذا قدرت نمایی های دشمن، و تهدیدهای او، آرامش الهی را از قلب او نمی گیرد. توجه بفرمایید، اینکه امام راحل (ره) فرمود امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، یک بلوف سیاسی نبود، بلکه بازگو کننده عقیده ای راسخ و واقعیتی قطعی آنهم از زبان یک عارف بالله بود. البته روشن است این رویکرد به جریان باطل، منافاتی با محاسبات لازم و کسب آمادگی کافی برای مقابله با دشمن ندارد.

اهمیت تحرک سیاسی در دانشگاه و خصوصیات آن
اهمیت تحرک سیاسی در دانشگاه و خصوصیات آن

اهمیت تحرک سیاسی در دانشگاه و خصوصیات آن

تحرک سیاسی در دانشگاه، واجب و لازم است. اصلاً نباید از آن اجتناب کرد و نبایستی از آن ترسید، و نبایستی اجازه داد که خاموش بشود.

دو سه خصوصیت در این حرکت سیاسی هست:
یکی این که طبیعت دانشجو، آرمان گرایی است.
اگر آرمان گرایی را در جوانان خفه کردند و کوبیدند و از بین بردند یا زشت شمردند اشکال بزرگی متوجه خواهد شد این نباید باشد.
مطلب دوم این است که باید آن حالت طرفداری و جانبداری از حکومت و دولت، به عنوان یک عرف رایج، در دانشگاه و غیر دانشگاه وجود داشته باشد.
نتیجه این میشود که آن آرمان گرایی در کنار این جانبداری، حالت انتقاد غیر خصمانه می شود.
 
نباید جلوی انتقاد را گرفت؛ میخواهد انتقاد بکنند، بکنند؛ امام نباید خصمانه باشد.

اگر انتقاد نباشد، آرمان گرایی هم نیست.


در دیدار با رؤسای دانشگاه سراسر کشور
1376/12/6

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره33
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره33

 

با مخالفان،مادام که دست به ستم نزده اند،مدارا می کند

 

جوان مسلمان و انقلابی،با مخالفان خود اهل مداراست. البته اگر مخالفی بخواهد دست به عداوت بزند و ستمگری کند،دیگر مدارایی در کار نیست لکن مادام که مخالفان دست به خصومت نزنند و بنای بر ستمگری نداشته باشند،با آنها به بهترین نحو ممکن مدارا خواهد کرد.

محیط دانشگاه باید سیاسی باشد، یعنی چه؟
محیط دانشگاه باید سیاسی باشد، یعنی چه؟

✅محیط دانشگاه باید سیاسی باشد، یعنی چه؟

یعنی در نخوانند و شعار سیاسی بدهند!؟ بگویند فلان رئیس دانشگاه، فلان کس یا فلان چیز را نمی خواهیم و فلان چیز را میخواهیم؟  نخیر !
سیاسی بودن یعنی دانشجو از آنچه که در جهان و در کشور خودش می گذرد، آگاه باشد، بینش داشته باشد. اگر این نشد ممکن است فردی به حدّ اعلای علم هم برسد، خیلی هم متدین باشد، اما دشمن او را به قیمت بسیار ارزانی بخرد! او را زیر بال خودش بگیرد.
امروز جمهوری اسلامی، از یک دولت مردمی صددرصد وابسته به مردم خودش برخوردار است. خوب، این دولت چه کاری می کند؟ در مسائل سیاسی دنیا، کجای کار است؟ هدف هایش چیست، اقداماتش کدام است؟ چرا در فلان جهت حرکت می کند؟ چرا در فلان جهت دیگر، حرکت نمی کند؟ باید این ها را بدانید.

دیدار با دانشگاهیان و فرهنگیان استان کهکیلویه و بویر احمد
1373/3/18

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره32
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره32

 

قدرت را امانتی برای اداره صحیح جامعه و اصلاح امور می داند

 

جوان مسلمان و انقلابی،شیفته و دلباخته قدرت نیست؛لذا اگر به سمت قدرت می آید،انگیزه ای جز ادای تکلیف الهی خود یعنی کمک به اداره صحیح جامعه،اصلاح امور و خدمت حقیقی به مردم ندارد. برهمین مبنا،جوان مسلمان و انقلابی اگر در خود شایستگی به دست گیری قدرت را نبیند،در رها کردن آن و سپردن قدرت به اهلش کوتاهی نخواهد کرد.

فتح خون،قسمت سیزدهم
فتح خون،قسمت سیزدهم

 

قسمت سیزدهم

 

اصحاب عشق را رنجی عظیم در پیش است. پای بر مسلخ عشق نهادن،گردن به تیغ جفا سپردن،با خون کویر تشنه را سیراب کردن و... دم برنیاوردن! اگر ناشئه لیل نباشد،این رنج عظیم را چگونه تاب می توان آوردن؟یاأیّها المزمل_قم اللیل..._أنا سنلقی علیک قولاً ثقیلا. رسول نیز آن قول ثقیل بر گرده قیام لیل نهاد. با این همه،بار روحی برآن جلوه أعظم خدا نیز سنگین می نشست. سَبحِ طویل روز ناشئه لیل می خواهد،اگر نه،انسان را کجا آن طاقت است که این رنج عظیم را تحمل کند؟اما چرا شب؟و مگر در شب چه سرّی نهفته است که در روز نیست و خراباتیان چگونه بر این راز آگاهی یافته اند؟شب سراپرده ی راز و حرم سرّ عرفاست و رمز آن را بر لوح آسمانِ شب نگاشته اند_اگر بتوانی خواند. جلوه ملکوتی ایمان نور است و با این چشم که چشم اهل آسمان است،زمین آسمان دیگری است که به مصابیح وجود مؤمنین زینت یافته است. شب عرصه تجلای روح عارف است،اگرچه روزها را مُظهِر غیر است و خود مخفی است،و در این صفت،عارف اختران را ماند.

فتح خون،قسمت دوازدهم
فتح خون،قسمت دوازدهم

 

قسمت دوازدهم

ای دل،نیک بنگر که زبان رمز،چه رازی با تو باز می گوید:«کُلُّ أرضٍ کَربَلا و کُلُّ یومٍ عاشورا». یعنی اگرچه قبله در کعبه است،اما«فَأینَما تُولُّوا فَثُمَّ وَجهُ الله». یعنی هرجا که پیکر صدپاره تو بر زمین افتد،آنجا کربلاست؛نه به اعتبار لفظ و استعاره،که در حقیقت.

و هرگاه که عَلَم قیام تو بلند شود عاشوراست؛باز هم نه به اعتبار لفظ و استعاره. و اگر آن قافله را قافله عشق خواندیم در سفر تاریخ،یعنی همین.

فتح خون،قسمت یازدهم
فتح خون،قسمت یازدهم

 

قسمت یازدهم

 

مگر بیش از کشتن من نیز کاری از شما ساخته است؟شأن من،شأن آن کس نیست که از مرگ می ترسد. چقدر مرگ در راه وصول به عزت و احیای حق،سبک و راحت است!مرگ در راه عزت،نیست مگر حیات جاوید و حیات با ذلت،نیست مگر موتی که نشانی از زندگانی ندارد. آیا مرا از مرگ می ترسانی؟هیهات،تیرت به خطا رفت و ظنی که درباره ی من داشتی به یأس رسید. من آن کسی نیستم که از مرگ بترسم،نفس من بزرگتر از آن است و همّتم عالی تر از آنکه از ترس مرگ زیر بار ظلم بروم و مگر بیش از کشتن من نیز کاری از شما ساخته است؟مرحبا بر کشته شدن در راه خدا،اگرچه شما بر هدم مَجد من و محو عزت و شرفم قادر نیستید و این چنین،مرا از کشته شدن اَبایی نیست.

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره31
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره31

 

نه ظلم می کند،و نه ظلم پذیر است

 

جوان مسلمان و انقلابی،نه ظالم است و نه ظلم پذیر. او از هر رفتاری که بوی ظلم از آن به مشام برسد فرار می کند و در عین حال،نمی نشیند تا دیگران را به راحتی به مردم ظلم کنند لذا در برابر ظلم قیام می کند. از طرف دیگر،جوان مسلمان و انقلابی،حاضر نیست تا در کار حق،ذره ای از حق دیگران حتی دشمنانش تضییع شود.

فتح خون،قسمت دهم
فتح خون،قسمت دهم

 

قسمت دهم

 

ای دل تو چه می کنی؟می مانی یا می روی؟داد از آن اختیار که تو را از حسین جدا کند! این چه اختیاری است که برای روی آوردن بدان باید پشت به اراده حق نهاد؟

ای دل! نیک بنگر تا قلّاده دنیا برگردنشان ببینی و سررشته قلّاده را،که در دست شیطان است. آنان می انگارند که این راه را به اختیار خویش می روند،غافل که شیطان اصحاب دنیا را باهمان غرایزی که در نفس خویش دارند،می فریبد.

فتح خون،قسمت نهم
فتح خون،قسمت نهم

 

قسمت نهم

عقل می گوید بمان و عشق می گوید برو؛و این هردو،عقل و عشق را،خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت در میان عقل و عشق معنا شود،اگرچه عقل نیز اگر پیوند خویش را با چشمه خورشید نَبُرد،عشق را در راهی که می رود،تصدیق خواهد کرد؛آنجا دیگر میان عقل و عشق فاصله ای نیست.

فتح خون،قسمت هشتم
فتح خون،قسمت هشتم

 

قسمت هشتم

 

قافله عشق در سفر تاریخ است و این تفسیری است بر آنچه فرموده اند:«کل یومٍ عاشورا و کل أرضٍ کربلا»این سخنی است که پشت شیطان را می لرزاند و یاران حق را به فیضان دائم رحمت او امیدوار می سازد.

 

.....و تو ای آنکه در سال شصت و یکم هجری هنوز در ذخایر تقدیر نهفته بوده ای و اکنون،در این دوران جاهلیت ثانی و عصر توبه ی بشریت،پای به سیاره ی زمین نهاده ای،نومید مشو،که تو را نیز عاشورایی است. و کربلایی که تشنه ی خون توست و انتظار می کشد تا تو زنجیر خاک از پای اراده ات بگشایی و از خود و دلبستگی هایش هجرت کنی و به کهف حصین لازمان و لامکان ولایت ملحق شوی و فراتر از زمان و مکان،خود را به قافله ی سال شصت و یکم هجری برسانی و در رکاب امام عشق به شهادت رسی....

فتح خون،قسمت هفتم
فتح خون،قسمت هفتم

 

قسمت هفتم

راه که قافله ی عشق پای در آن نهاد راه تاریخ است و آن بانگ الرحیل هرصبح در همه جا برمی خیزد،و اگر نه،این راحلان قافله ی عشق بعد از هزار و سیصد و چهل و چند سال به کدام دعوت است که لبیک گفته اند؟

الرحیل،الرحیل!

اکنون بنگر حیرت میان عقل و عشق را!

اکنون بنگر حیرت عقل را و جرأت عشق را!بگذار عاقلان مارا به ماندن بخوانند... راحلان طریق عشق می دانند که ماندن نیز در رفتن است،جاودانه ماندن د رجوار رفیق اعلی،و این اوست که مارا کش کشانه به خویش می خواند.

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره30
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره30

 

نسبت به بیت المال مسلمین حساسیت دارد

 

جوان مسلمان و انقلابی،هرگز بهره برداری نامشروع از بیت المال را چه برای خود و دوستانش،و چه برای دیگران،برنمی تابد. از منظر او،بیت المال متعلق به عموم مردم است و تصرف ناحق در آن،در هر حدّ و اندازه ای،هیچ گونه توجیه شرعی و قانونی ندارد. از نظر جوان مسلمان و انقلابی،این فقط دزدی و سهم خواهی ناعادلانه از بیت المال نیست که قبیح و غیرقابل تحمل است،بلکه استفاده نادرست از بیت المال و تضییع اموال عمومی،کمتر از آن قبیح و غیرقابل تحمل نیست.

فتح خون،قسمت ششم
فتح خون،قسمت ششم

 

قسمت ششم

یاران!این قافله،قافله ی عشق است و این راه که بر سرزمین طف در کرانه ی فرات می رسد،راه تاریخ است. و هر بامداد این بانگ از آسمان می رسد که:الرحیل الرحیل. از رحمت خدا دور است که این باب شیدایی را بر مشتاقان لقای خویش ببندد. این دعوت فیضانی است که که علی الدوام،زمینیان را به سوی آسمان می کشدو...بدان که سینه ی تو نیز آسمان لایتناهی است با قلبی که در آن چشمه ی خورشید می جوشد و گوش کن که چه خوش ترنمی دارد

در تپیدن:حسین،حسین،حسین،حسین.

نمی تپد،حسین حسین می کند.

شهید سید مرتضی آوینی

خانم‌های بازیگری که به خاطر پیشنهاد غیراخلاقی بیکار شدند
خانم‌های بازیگری که به خاطر پیشنهاد غیراخلاقی بیکار شدند

خانم‌های بازیگری که به خاطر پیشنهاد غیراخلاقی بیکار شدند


مافیا در سینما و تلویزیون، انتخاب بازیگر در مهمانی ها و دورهمی های تهیه کننده ها، پیشنهادهای غیراخلاقی و هزاران گلایه دیگر، حرف هایی هستند که این روزها از زبان بعضی از بازیگران که از صحنه به دور مانده اند و پیشنهاد بازی نداشته اند، شنیده می شود.

 

چرا؟

چرا؟

چرا؟

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره29
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره29

منافع خود را به منافع مردم ترجیح نمی دهد:

جوان مسلمان و انقلابی،منافع ویژه ای برای خود قائل نیست؛اگر هم حقی در این زمینه برای او متصور باشد،هیچ گاه منافع خود و دوستانش را به منافع عموم مردم ترجیح نمی دهد. به همین دلیل است که جوان مسلمان و انقلابی در کار سیاسی،از حزب بازی و جناح گرایی گریزان است و بین کار تشکیلاتی صحیح در حوزه سیاست و جناح گرایی،تمایز قائل است.

فتح خون_قسمت پنجم
فتح خون_قسمت پنجم

 

قسمت پنجم

 

خون حسین و اصحابش کهکشانی ست که بر آسمان دنیا راه قبله را می نمایاند...بگذار اصحاب دنیا ندانند...کرم لجن زار چگونه بداند که بیرون از دنیایی که او تن می پرورد،چیست؟زمین و آسمان او همان است،و اگر او را از آن لجن زار بیرون کشند،می میرد... پر روشن است که امام حسین(ع) در مرداب وجود عمر سعد به جست و جوی کدام گوهر نابی آمده است...شاید دراین مدفن تاریکی که عمر سعد فطرت الهی خویش را در آن به خاک سپرده است هنوز روزنه ای رو به آفتاب گشوده باشد...

امام آفتاب کرامتی است که خود را از ویرانه ها نیز دریغ نمی کند...آب را دیده ای که چگونه پست ترین دره ها را نیز از یاد نمی برد؟امام را با خداوند عهدی ست و برهمین پیمان است که امام پا می فشارد...همه ذرات عالم،از پای تا سر،بقایشان به جذبه عشقی است که آنان را به سوی امام می کشد،امام خود از این جذبه بی خبرند. اگر او کشکشانه ما را به سوی کوی دوست نکشد و بر پای خویش رهایمان کند،یاران،همه از راه باز می مانیم...

امام در مرداب وجود عمرسعد در جست و جوی نشانی از دریاست،دریای آزاد،دریایی که به اقیانوس راه دارد...زُهیر بن قین هرچند خود نمی خواست،اما امام آن عهد فراموش شده را با او تازه کرد...

شهید سید مرتضی آوینی

فتح خون،قسمت چهارم
فتح خون،قسمت چهارم

قسمت چهارم

گویی هنوز صدای بغض آلود امام علی(ع) از فاصله ی قرن ها تاریخ به گوش می رسد که با مردم کوفه می گوید:«یا أشباه الرجال و لا رجال...-ای نامردان مرد نما...»

شهید سید مرتضی آوینی

فتح خون قسمت سوم
فتح خون قسمت سوم

|  #فتح_خون
قسمت سوم

حیات قلب در گریه است  و آن قتیل العبرات کشته شد تا ما بگرییم و ... خورشید عشق را به دیار مرده ی قلب هایمان دعوت کنیم و برف ها آب شوند و فصل انجماد سپری شود.

#شهید سید #مرتضی_آوینی

دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند، تضمین کننده آینده کشور نیست
دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند، تضمین کننده آینده کشور نیست

18
✅دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند، تضمین کننده آینده کشور نیست

بار ها در مجامع دانشجویی گفته ام که در این نظام مردمی،دانشجویان که طبقه پیشرو و پیشاهنگ و زبده و با نشاط پیکره اجتماع هستند،باید در سازندگی آینده و ترسیم حرکت عمومی جامعه ، بیش از جاهای دیگرنقش و اثر داشته باشند. این تاثیر،با دو عاملی که باید در کنار هم باشند، تحقق پیدا میکند:
عامل اول،درس و علم و تحصیل،جوان ها باید خوب درس بخوانند و اساتید هم باید خوب تربیت کنندو آینده علمی و عملی کشور را تامین و تضمین کنند.
عامل دوم،جهت فکری و سیاسی و انقلابی دانشگاه است؛ آن چیزی که به علم هم جان و روح و جهت خواهد داد.دانشگاه جهت دار،به شدت متمایل به ارزش های اسلامی است.

امام خامنه ای در مراسم بیعت جمعی از دانشجویان و دانشگاهیان
1368/3/23

جوان و کنار گذاشتن شهوت

جوان

شهادت کریم آل الله تسلیت باد
شهادت کریم آل الله تسلیت باد


تابوت تیر خورده و یک قبر بی حرم

این هم جزای آن همه آقایی و کرم

◾️شهادت کریم آل الله تسلیت باد
🔲◼️◾️▪️

چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره 28
چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی شماره 28

📚"چهل ویژگی جوان مسلمان و انقلابی"
 28
 خود را همراه و همدم مستضعفین و پابرهنگان می داند:

✅ جوان مسلمان و انقلابی، با تأسی از پیامبر رحمت (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، افتخار خود را همنشینی و معاشرت با ضعیف ترین افشار جامعه می داند و حضور صمیمی و متواضعانه در بین آنها را نه تنها کسر شأن تلقی نمی کند، بلکه آن را جزو بالاترین ارزش ها تلقی می کند. او حاضر نیست مانند عثمان بن حنیف، آن استاندار خاطی که مورد توبیخ صریح امیرالمؤمنین (ع) قرار گرفت، بر سر سفره رنگینی بنشیند که محرومان جامعه در آن جایی نداشته باشند.

ليست صفحات
تعداد صفحات : 3

کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
 
web site traffic statistics