close
تبلیغات در اینترنت
علمی - آموزشی

جستجوگر پیشرفته سایتاعتراض شدید رهبر انقلاب به سند 2030

سند 2030 برجام فرهنگی و آموزشی

اعتراض شدید رهبری به سند 2030


چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟
چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟

 

چند سوال در مورد سند 2030؟؟؟

1.     لزوم امضا سند 2030 برای کشور چیست؟

2.     آیا سند تحول بنیادین آموزش و پرورش قابل اجرا نبود ؟

3.     یک سازمان با دو آرمان (هدف بلند مدت) می تواند کار کند؟

4.    سند 2030 براساس فلسفه و ارزش های سکولار یا ارزش های اسلام تدوین شده است؟

5.     با وجود اسنادی همچون ((سند تحول بنیادین آموزش و پرورش )) و (( نقشه جامع علمی کشور)) و ((نقشه مهندسی فرهنگی کشور)) نیاز به سند 2030 چیست؟

6.      سند تحول حاصل30 سال تجربه آموزشی در کشور و براساس اسلام تبیین شده ، سند 2030 بر چه اساس تبیین شده است؟

7.      اگر در امضا نکردن سند2030 مختار بودیم ، ولی در صورت عمل نکردن دچار تحریم می شوییم، چرا امضا کردیم؟

برگزیده ای از سخنان رحیم پور ازغدی درباره ی سند 2030

بررسی سند ۲۰۳۰ یونسکو در برنامه جهان آرا

افشاگری استاد حسن عباسی درباره سند 2030

برچسب ها : ,,,
سند 2030 به زبان ساده و خیانت دولت حسن روحانی

دیدگاه آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سند 2030

آیت الله مکارم

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، دیدگاه‌های خود درباره سند 2030 را تبیین کردند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز اول خردادماه در درس خارج خود با اشاره به سند 2030 و با بیان اینکه این متن توسط سه نفر ترجمه، ویراست و به بنده ارایه شده است گفت: هدف از بیان این مطالب جسارت به کسی نیست بلکه بیان توضیحاتی در مورد این سند است تا ملت و مسئولان وظیفه خود را در مورد آن بدانند و اگر قبل از انتخابات سراغ آن نرفتیم نخواستیم انتخابات پرشور و امن و امان مخدوش شود.

سند 2030 یونسکو چیست؟

سند 2030 یونسکو چیست؟

سند ۲۰۳۰ یونسکو که بی سر و صدا در کشورمان به تصویب رسیده است ایران را ملزم به رعایت ۱۷ سرفصل به ویژه در موارد آموزشی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، میزان و مشرق در مطالب جداگانه ای جزئیاتی درباره سند 2030 یونسکو منتشر کردند.
 
مقام معظم رهبری روز یکشنبه در دیدار معلمان و فرهنگیان به مناسبت هفته معلم پذیرش و اجرای این سند در کشورمان را اقدامی اشتباه توصیف کردند.
رهبر انقلاب اسلامی در بیانات خود به موضوع پذیرش سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو از جانب دولت اشاره کردند و با انتقاد شدید از این موضوع گفتند: این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود، و امضای این سند و اجرای بی سر و صدای آن قطعاً مجاز نیست و به دستگاه های مسئول نیز اعلام شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: به چه مناسبت یک مجموعه به اصطلاح بین المللی که تحت نفوذ قدرت های بزرگ نیز قرار دارد، به خود حق می دهد که برای ملت هایی با تاریخ و فرهنگ و تمدن گوناگون، تکلیف معین کند.

ایشان با تأکید بر اینکه اصل این کار غلط است، خاطرنشان کردند: اگر چنانچه با اصل کار نمی‌توانید مخالفت کنید، صراحتاً اعلام کنید که جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش و پرورش، دارای اسناد بالادستی است و احتیاجی به این سند ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با گلایه از شواریعالی انقلاب فرهنگی گفتند: این شورا باید مراقبت می کرد و نباید اجازه می داد که کار تا جایی پیش برود که اکنون ما مجبور به جلوگیری از آن شویم.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اینجا جمهوری اسلامی ایران است و در این کشور مبنا اسلام و قرآن است. اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی بتواند اعمال نفوذ کند. در نظام جمهوری اسلامی پذیرش چنین سندی، معنا ندارد.
 
سند 2030 یونسکو چیست؟
 

سند 2030 چیست؟

سند ۲۰۳۰ کجا را نشانه گرفته است؟

این سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو و این حرفها، اینها چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند شانه‌اش را زیر بار اینها بدهد و تسلیم اینها بشود. به چه مناسبت یک مجموعه‌ی به‌اصطلاح بین‌المللی‌ای -که قطعاً تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ دنیا است- این حق را داشته باشد که برای کشورهای مختلف، برای ملّت‌های گوناگون، با تمدّن‌های مختلف، با سوابق تاریخی و فرهنگی گوناگون، تکلیف معیّن کند که شما باید این‌جوری عمل کنید؟ اصل کار، غلط است. (۱۳۹۶/۰۲/۱۷)

همان انگیزه‌هایی که به کشورهای اسلامی فشار می‌آورند تا موضوعات جهاد و شهادت را از کتاب‌های درسی حذف کنند در داخل نیز استمرار پیدا می‌کنند و خود را به‌صورت خرده‌سیاست‌های فرهنگی نشان می‌دهند.(۱۳۹۶/۰۳/۰۳)

مقام معظم رهبری

اهمیت تحرک سیاسی در دانشگاه و خصوصیات آن
اهمیت تحرک سیاسی در دانشگاه و خصوصیات آن

اهمیت تحرک سیاسی در دانشگاه و خصوصیات آن

تحرک سیاسی در دانشگاه، واجب و لازم است. اصلاً نباید از آن اجتناب کرد و نبایستی از آن ترسید، و نبایستی اجازه داد که خاموش بشود.

دو سه خصوصیت در این حرکت سیاسی هست:
یکی این که طبیعت دانشجو، آرمان گرایی است.
اگر آرمان گرایی را در جوانان خفه کردند و کوبیدند و از بین بردند یا زشت شمردند اشکال بزرگی متوجه خواهد شد این نباید باشد.
مطلب دوم این است که باید آن حالت طرفداری و جانبداری از حکومت و دولت، به عنوان یک عرف رایج، در دانشگاه و غیر دانشگاه وجود داشته باشد.
نتیجه این میشود که آن آرمان گرایی در کنار این جانبداری، حالت انتقاد غیر خصمانه می شود.
 
نباید جلوی انتقاد را گرفت؛ میخواهد انتقاد بکنند، بکنند؛ امام نباید خصمانه باشد.

اگر انتقاد نباشد، آرمان گرایی هم نیست.


در دیدار با رؤسای دانشگاه سراسر کشور
1376/12/6

دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند، تضمین کننده آینده کشور نیست
دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند، تضمین کننده آینده کشور نیست

18
✅دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند، تضمین کننده آینده کشور نیست

بار ها در مجامع دانشجویی گفته ام که در این نظام مردمی،دانشجویان که طبقه پیشرو و پیشاهنگ و زبده و با نشاط پیکره اجتماع هستند،باید در سازندگی آینده و ترسیم حرکت عمومی جامعه ، بیش از جاهای دیگرنقش و اثر داشته باشند. این تاثیر،با دو عاملی که باید در کنار هم باشند، تحقق پیدا میکند:
عامل اول،درس و علم و تحصیل،جوان ها باید خوب درس بخوانند و اساتید هم باید خوب تربیت کنندو آینده علمی و عملی کشور را تامین و تضمین کنند.
عامل دوم،جهت فکری و سیاسی و انقلابی دانشگاه است؛ آن چیزی که به علم هم جان و روح و جهت خواهد داد.دانشگاه جهت دار،به شدت متمایل به ارزش های اسلامی است.

امام خامنه ای در مراسم بیعت جمعی از دانشجویان و دانشگاهیان
1368/3/23

اهمیت یادداشت کردن

 

امام حسن (ع) پسران خود و پسران برادرش را خواست و به آنان فرمود:
شما اکنون نوباوگان خانواده هستید و روزی فرا رسد که بزرگسالان خانواده های دیگری باشید، پس علم بیاموزید و هر یک از شما نمی تواند علم را حفظ کند، آن را بنویسد و در منزل نگه دارد تا موقع لزوم از آن بهره مند شود.
(یادگیری و دانش اندوزی _ یادداشت کردن)
(مفاتیح الیاه ، ص۸۳)

ویژگی های محیط دانشگاه

 

 

ویژگی های محیط دانشگاه


محیط دانشگاه به طور طبیعی ، محیط شادابی، نوگرایی، نوآوری و نوزایی است.
محیط دانشگاه ، محیط بالیدن شخصیت ها،جوشیدن استعدادها و بروز وظهور نقاط درخشان پنهان در شخصیت انسان است. همچنین دانشگاه محیط صفا و خلوص و حقیقت جویی هم هست؛ چون مجموعه جوان است.
در عین حال دانشگاه نمودار و نشان دهنده حساسیت در برابر پدیده های نا مطلوب نیز هست؛ 
محیط دانشگاه ، محیط گرایش های دینی و معنوی لطیف هم هست.
این خصوصیاتی است که به طور طبیعی در هر مجموعه دانشگاهی در کشور ما وجود دارد.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی   1382/2/22

اهميت دانشگاه به اندازه اهميت آينده کشور است

 دانشگاه ، تمدن ، متمدن ، دانشجو

 

اگر ما ميخواهيم در آينده ،يک کشور بزرگ،آباد،پيشرفته، مترقي، متمدن و داراي دو جناح مادّي و معنوي باشيم.بايد به دانشگاه بپردازيم؛ چاره اي نداريم. همه چيز ما بايد علمي باشد . امروز بدون ابزار علم و بدون رويت علمي، نمي شود در دنيا قدم از قدم برداشت و موفق شد. 

بیانات رهبر انقلاب در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه‌ها ‏1395/03/29

اقتدار ملی،هویت ایرانی،هویت،پیشرفت علمی

 

در ادامه مرور سریع بیانات را بخوانید...

چرند و پرند

سلام  رفقا اول از همه بگم من نه نویسنده ام نه  ویراستار نه تخص خاصی در نوشتن دارم  فقط یه انسانم که گاهی اوقات  دلم میکشه یه چیزایی بنویسم پس اگه کسی خواست از من خورده بگیره از همین الان هر نقدی به نوع نوشتار و غلط املایی(والا دوازده سال درس خوندیم هنوز غلط املایی داریم گاهی اوقات) و ترکیب بندی متن داشتین قبول دارم و میپذیرم.

در ابتدا لازم میدونم اینو بگم چون این مطلب اولین نوشته من در سایته که آقا مرد و مردونه من نه وابسته به جایی هستم نه خط مش سیاسی خاصی رو دنبال میکنم نه از کسی جانبداری میکنم.

و اما

مطلبی که من امروز می خوام به اون بپردازم  یکم انتقادی با چاشنی یه موضوع سیاس اجتماعی و مذهبی میشه که امیدوارم شما بخونید و نظرتون رو بگید برام نظر موافق و مخالف هیچ فرقی نمیکنه فقط می خوام واکنش شما رو بدونم ببخشید یه خورده زیادی مقدمه چینی کردم میریم سر اصل مطلب:

اصل مطلب اینه که من 18 سالمه و شاید واسه مطالب انتقادی نوشتن سنم کم باشه ولی دوست دارم چیزی که دوست دارم و فکر میکنم بیان کنم تا از بازخوردایی که میشه بفهمم نقد من منصفانه و به جاست یا اشتباه میکنم  و این سخن رهبر معظم انقلابه که نقد منصفانه تا جایی که به تخریب کشیده نشه مشکلی نداره.

من از وقتی چشمم باز کردم همیشه دیدم که در کشور عزیزمون ایران به یه سری چیزها اهمیت داده میشه که اهمیت کمتری نسبت به مسائل دیگه دارند میتونم از این جا شروع بکنم درسته کشور ما باید به سوی صنعتی شدن پیش بره و کارخونه های بزرگی تو کشور ایجاد بشه ولی متاسفانه توجه عمده ای که داره به بخش صنعت میشه داره بخش کشاورزی رو نابود میکنه  اینو همین جا تمومش میکنم و ادامه نمیدم که مثلا کشاورزا بدبخت شدن و این چیزا(البته منظورم باغدارای عزیز نیست ماشاالله این قشر هرچند با چاه های غیر مجاز و دزدی آب های زیر زمینی سود خوبی از کارشون در میارن البته هیچ چیزی مطلق نیست پس منظورم همه نبود) اینا رو همه ی ما میدونیم فقط این مطلب یه اشاره بود به سیستم مدیریتی از این دست مسائل در  سیستم مدیریتی کشور بسیار زیاده واقعا مشکلات مدیریتی زیادی داریم که من کدومش رو بگم بذارید یه خورده بحث رو اجتماعی سیاسی کنم شاید اصل مطلب رو بتونم بهتر ادا بکنم توی کشور ما انقدر که به مسائل کوچک توجه میکنن به مسائل مهم مملکتی توجه نمیشه به عنوان مثال من جایی نشنیدم که گفته بشه بدحجابی گناه کبیره هست ولی اطمینان دارم که رباه خواری یکی از گناهان کبیره محسوب میشه توی کشور ما میان یه ارگان به نام گشت ارشاد با هزینه ی زیاد راه اندازی میکنن که مثلا این برادرای زحمت کش جلوی یه دختر رو وسط خیابون بگیرن و واسش قبض جریمه صادر کنن یا به اصطلاح ارشادش بکنن ولی خدایی شما بگید وامی با سود یبست و چند درصد جزو بانکداری اسلامی و به حق حساب میشه  آیا این همان رباه خواری با گذاشتن یک کلاه شرعی نیست  در یکی از بزرگترین ارگان های دولتی که بانکداری ما محسوب میشه یکی از گناهان کبیره هرروزه در حال تکرار شدنه و ما هیچ کاری نمیکنیم ولی برای صدور قبض جریمه برای خواهران بدحجاب یه تشکیلات بزرگ به وجود میاریم  که همه ما میدونیم و در طول این سال ها مشاهده کردیم مقابله مستقیم با بدحجابی کار رو بدتر میکنه و سیاست درستی نیست یا گزینه ی دیگر به عنوان مثال دوستی جنس مخالف من از هیچ کدام از علمایی که تا به حال سعادت دیدارشون رو داشتم نشنیدم که گفته باشند ارتباط با جنس مخالف گناه کبیره محسوب میشه ولی اینو از کوچکی شنیدم که افطرا بستن و غیبت یکی از گناهان بزرگ و کبیره هست که هر روزه توی روزنامه های بزرگ مملکتی که متاسفانه وابسته به حکومت هم هستند(اگه خصوصی بودن یه حرفی) هرروز انگشت انگ به یکی از رجل سیاسی و مذهبی نشونه میره که البته یک روزنامه ی خاص که احتمالا منظورمو میفهمید خیلی بیشتر افراط میکنه که وابسته به یه ارگان بسیار قدرتمنده که از نام بردن معضورم این امر حتی وسیعتر هم هست که به رسانه ی ملی هم کشیده میشه همین طور اینو اطمینان دارم که انقدر که به فکر فیلترینگ اینترنت هستند و هزینه میکنن اگه یه کم به فکر فیلترینگ کردن ادارات و ارگان های دولتی بودن و پارتی بازی . کم کاری و رابطه ها رو از بین میبردن خیلی بهتر بود و همین طور به جای اینکه از تکاورای نظامی برای جمع کردن دیش های ماهواره استفاده بشه که هیچ فایده ای هم نداره دوتا ناظر و بازرس برای روسای بلند پایه ی  سیستم اقتصادی کشور میذاشتن این اختلاس افتضاح پیش نمیومد در آخر منو ببخشید اگر دست به قلم خوبی نداشتم و نتونستم اون طوری که شاید حق مطلب رو ادا بکنم با این وجود نظراتون رو بهم بگین و خیلی خوش حال میشم از هر لحاظ نقد کنید .

ابعاد مختلف فوائد روزه

از مرتاضان، که از خودداری‏های مخصوص به تطهیر روح می‏پردازند، گرفته تا صوفیان، که چله‏ نشینند و امساک از اصول آنها است، و عارفان که می‏گویند: «اندرون از طعام خالی‏دار تا در او نور معرفت بینی.» همگی نقش محوری روزه در خودسازی و تهذیب نفس را باور

دارند؛ زیرا روزه، تمرین مقاومت و آمادگی روحی در خودسازی است


فلسفه ماه رمضان
درباره ماه رمضانرمضان اسمى از اسماء الهى مى‏ باشد و نبايست‏ به تنهائى ذكر كرد.  مثلا بگوئيم، رمضان آمد يا رفت، بلكه بايد گفت ماه رمضان آمد، يعنى ماه را بايد به اسم اضافه نمود، در اين رابطه به سخنان حضرت امام محمد باقر (عليه السلام) گوش فرا مى‏ دهيم.

..........................

روش خوب امتحان دادن

روش خوب امتحان دادن


نخست : قبل از آزمون

1 – تفکر و کسب معدل

برای کسب رتبه یا نمرهی خوب، دو راه وجود دارد. یکی آنکه برای گرفتن نمره، درس بخوانید و دیگر آنکه سعی کنید باسواد باشید. این دو روش، نتایج متفاوتی دارند. خیلی از دوستانتان را میشناسید که با پرخوانی در شب امتحان، نمره و معدل بالایی را به دست میآورند ولی سواد و معلومات عمیق و کافی ندارند و توانمند نیستند. در مدت کوتاهی از آموختههایشان جز یک اثر باستانی، چیزی بر جای نمیماند. حالا به نظر شما اینها در تحصیل، آدمهای موفقی هستند ؟  
         

اگر صرفاً برای گرفتن نمره کار کنید، درس خواندن برایتان سختتر میشود. دائم به دنبال آن هستید که هر چه زودتر کار تمام شود، چون برای رفع تکلیف کار میکنید. اگر صرفاً به دنبال نمره باشید با گرفتن یک نمرهی بد، احساس شکست میکنید چون به هدف تان نرسیدهاید. به همین خاطر تحت فشار روحی قرار میگیرید. پس از پایان امتحانها، از این که برای نمرهی 20 درس خواندهاید ولی نمرهی18یا 19 نصیبتان شده، خستگی بر تنتان میماند و رضایتی از خود نخواهید داشت و همین عدم رضایت، انگیزههای شما را ضعیف میکند.

اما در مقابل، گروهی با عشق و انگیزه درس میخوانند، برای یاد گرفتن تلاش میکنند، به کارشان علاقه دارند و از زحمتی که میکشند، لذت میبرند. به خاطر همین خوب خواندن خود، نمره گرفتن برایتان آسان میشود. بعد از تمام شدن دبیرستان هم از آن همه زحمات خود ناراحت و پشیمان نیستند. درست مثل آدمهایی که به عروسی میروند و از این که از خوابشان زدهاند و تا صبح بیدار ماندهاند، احساس خستگی و ناراحتی نمیکنند. اگر با قلبتان درس بخوانید، بهتر و زودتر به نمرهی بالا و موفقیت خواهید رسید.

2 - دستیابی به معدل بالا

برای ارتقاء نمرات، کارهای زیادی میتوان انجام داد. اما تجربهی بچههای ممتاز نشان میدهد که اگر فعالیتهای زیر را دنبال کنید، به طور یقین بالاترین نمره را به دست می آورید.

الف) کلاسهای غیردرسی خود را محدودتر کنید. نمیشود با 3روز کلاس زبان، موسیقی و... روی درس متمرکز شد. ساعات مطالعهتان را تا جایی که میتوانید، افزایش دهید و بیشتر انرژیتان را روی درس خواندن متمرکز کنید.

ب) راز کسب نمره، عشق و علاقه و خوب درس خواندن است. تا وقتی برای پدر و مادر و معلم درس میخوانید، برای رفع تکلیف کار خواهید کرد. در این نوع درس خواندنها، شور و کیفیتی وجود ندارد. در این صورت شما جزو آدمهای نیمه موفق خواهید بود. ولی اگر به خاطر دلتان خوب درس بخوانید، در تحصیل و کسب نمره موفق میشوید.

ج) برای خوب خواندن، به کتاب درسی مسلط شوید. تمامی مطالب، به ویژه دروس اختصاصی را به طور مفهومی و دقیق بخوانید حتی اگر لازم بود از کتاب کمک درسی استفاده کنید. تمام «فعالیتها»، «مثالها»، «فکر کنیدها»، «خود را بیازماییدها» و پرسشهای انتهای هر فصل کتاب درسی را یک به یک و با دقت پاسخ دهید. این پرسشها ارزش سؤالی زیادی دارند.

د) پس از مطالعهی مفهومی و حل تمرینهای کتاب، اشکالات خود را برطرف کنید. از نکاتی که آموختهاید، یادداشت بردارید سپس تمرینات مفهومی بیشتری از کتابهای کمک درسی حل کنید.

هـ) تمرین حل کنید. حل تست تا حدی به تسلط شما کمک میکند. هر چند میشود از تست به عنوان سؤال و مسأله استفاده کرد، ولی نباید حل تست را، آن هم با راه حلهای تستی، جایگزین مسائل تشریحی کرد. حل تست بیشتر یک اندوخته برای کنکور سال بعد است. تازه باید مراقب باشید از راهحلهای کوتاه تستی برای حل مسائل تشریحی به ویژه سؤالهای امتحانات نهایی استفاده نکنید.

3 - کسب مهارت امتحان دادن

تقریباً همهی بچههای سال سوم احساس میکنند همه چیز را میدانند و برای گرفتن نمرهی20 در امتحانها شرکت میکنند، اما در عمل نمرهی کارنامه آنها 3-2 نمره کمتر از انتظارشان است. اگر از آنها علت را بپرسید، میگویند:«چیزی نبود، اشکالات، بیدقتی، بیخودی». اما بررسیها نشان میدهد که کم شدن نمرهی اکثر بچههای دبیرستانی، بیشتر به خاطر ضعف مهارتهای امتحانی به ویژه مهارت نوشتاری آنان است نه بیدقتی. حواستان جمع باشد برای کسب نمرهی بالا، خوب دانستن کافی نیست. باید یاد بگیرید آن چه که آموختهاید را خوب بیان کنید. برای این منظور:

الف) پس از یاد گرفتن کامل مطلب، حل تمرینهای کتاب درسی و برطرف کردن اشکالات، نمونه سؤالهای امتحانات نهایی یا هماهنگ کشوری را حل کنید. سعی کنید طرز پاسخ گویی به سؤالهای نهایی را خوب بیاموزید. همچنین با دیدن کلید تصحیح امتحانات نهایی، به روش تصحیح اوراق خوب آشنا شوید.

ب) این خطاست اگر فکر کنید سؤالهای امتحان نهایی سال بعد باید شبیه سالهای قبل باشد. اخیراً طراحان تلاش میکنند، سؤالهای مفهومی را در قالبهای جدید و نو طرح کنند. به همین خاطر تأکید میکنیم که روی عمیق خوانی و فراگیری دقیق مفاهیم و ریزهکاریهای کتاب درسی تأکید بیشتری داشته باشید.

ج) مراقب باشید اگر بدخط هستید و از کارهای نوشتاری مانند حل تمرینات گریزانید، بیشتر در معرض بد امتحان دادن و پایین آمدن نمرهی معدل قرار دارید.

د) به اشکالات خود حساس باشید. بسیاری از بچهها اشکالات ساده مانند خطای محاسبه، درست نخواندن متن سؤال و.... را اشکال نمیدانند. آنها بلد نبودنهای بزرگ را اشکال میدانند و بسیاری هم در توهم بلد بودن هستند. این نگرش دانشآموزی است که به اشکال و اشکالگیری حساس نیست. ولی دانشآموزان ممتاز حتی با یک اشتباه سادهی محاسباتی، دوباره مسئله را حل میکنند. آنها نسبت به سادهترین اشکالات خود بی رحم هستند. این تجربه را از آنها بیاموزید! برای گرفتن نمرهی 18یا19، دانستن مطلب کافی است، ولی برای گرفتن نمرهی 20، تسلط و حساسیت به اشکالات، اهمیت بیشتری دارد.

اکنون : در جلسه آزمون

اکنون به بیان برخی نکاتی میپردازیم که حاصل تجربیات گوناگون گروههای متخصص روانشناسی است. استفاده از این نکات سبب خواهد شد تا در جلسهی امتحان آرامش بیشتری داشته باشید و طبیعتاً نتیجهی دلخواهتان را نیز کسب کنید.

الف) اگر حوزهی امتحانی شما دبیرستان خودتان نیست، حتماً روز قبل از شروع امتحانات به محل حوزه مراجعه کنید و زمان رسیدن به محل با احتساب امکان وجود ترافیک را در نظر بگیرید.

ب) زمانی كه بیرون سالن امتحان در انتظار به سر میبرید، همواره به افرادی برمیخورید كه سعی دارند، ثابت كنند كه بیش از شما میدانند. خود را از آنها دور نگه دارید زیرا این افراد ممكن است تمركز شما را بهم بریزند. چنانچه خودتان را به خوبی برای امتحان آماده كرده باشید، جای نگرانی وجود ندارد. همین انتظار

کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
 
web site traffic statistics