close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با نرم افزار

جستجوگر پیشرفته سایتجنـگ نـــــرم
جنـگ نـــــرم

جنگ نرم چیست ؟

جنگ نرم مقابله و تلاشی است از طرف نیروهای شیطان و استبداد برای به نابودی و مذلت کشاندن و برگرداندن مسلمانان از راه نجات، چنان که شیطان وعده ی آن را داده است.

این مقابله عموماً در عرصه‌های گوناگون فرهنگی اجتماعی سیاسی اتفاق می افتد و ابزار کاربردی آن ناتوی فرهنگی است که در قالب ابزارهای دیپلماسی عمومی و روانی و رسانه‌ای عمل می کند. هدف آن تضعیف ثبات و امنیت اجتماعی، فرهنگی بوده و دوره آن بلند مدت است؛ از این‌رو می‌توان تهدید یا براندازی نرم را تلاش دشمن جهت تسلط کامل در ابعاد گوناگون بر یک جامعه دانست که این تسلط با زدودن الگوهای رفتاری و هنجارهای ارزشی جامعه مورد تهاجم و جایگزینی الگوها و ارزشهای جامعه مهاجم محقق می‌گردد. در این نوع تهدید و جنگ، کشور مهاجم بدون خونریزی و با طی کردن پروسه زمانی آرام و بدون نیاز به نیروهای نظامی بلکه با استفاده از استحاله فکری و فرهنگی یک جامعه، سلطه همه جانبه خود را بر آن جامعه تحمیل کرده و با روش نرم افزاری حساب شده آنان را مطیع خود می گرداند، در یک کلام می‌توان جنگ نرم را اینگونه تعریف نمود: اجرای برنامه ای حساب شده، مسالمت آمیز و دراز مدت برای نفوذ در ارکان سیاسی/اجتماعی یک نظام به منظور تغییر سیستم سیاسی یک کشور با ایجاد تغییر و تحول اساسی در باورهای اساسی و اصلی آنها به نفع خودامروز جمهورى اسلامى و نظام اسلامى با یک جنگ عظیمى مواجه است . در این جنگ نرم، جوانان دانشجو ، افسران جوان این جبه اند . بنابر این بیشتر سرمایه گذاری دشمنان برای انحراف ذهن جوانان و تلقین باور های غلط در وجود آنهاست . نمونه ای از این باور های غلط را ذکر می کنیم :

1    -   آزادی های شما توسط دین اسلام گرفته شده است

2    -  وضعیت اقتصادی و جایگاه سیاسی کشور متزلزل است

3    -   کشور در ناامنی به سر می برد

4    -   فرهنگ ایرانی بخاطر دین عقب مانده است

5    -   مد ، لباس و مدل های موی غربی را امتحان کنید

6    -   حکومت بی کفایت است و توانایی اداره ی کشور را ندارد

7    -   اروپایی ها و غربی ها از ما بهتر می فهمند ، از فرهنگ و آداب آنها پیروی کنید

8    -   تا کی باید در مقابل آمریکا ایستاد؟ تسلیم شویم تا خوشبخت شویم ( استقلال زیر سایه ی آمریکا)

-   بازی های جدید را امتحان کنید ( سبب ایجاد حس خشونت،تحریک غریزه ی جنسی ، دوری از اسلام ، و... که به طور غیر مستقیم بر ضمیر ناخودآگاه فرد  اثر می گذارد )10

- سبک جدید موسیقی ها را گوش دهید و آرامش پیدا کنید  ( در صورتی که برای روح انسان گوش دادن به این نوع موسیقی ها خطرناک است)

 

 

«نارنجی»نویس‌ها چرا بازداشت شدند؟

دستگیری اعضای نویسنده وبلاگ «نارنجی» این سئوال را در ذهن به‌وجود می‌آورد که مگر یک وبلاگ فناوری اطلاعات هم برای کشور ما خطرآفرین است؟«نارنجی»نویس‌ها چرا بازداشت شدند؟

با فیلترینگ نمی‌توان جلوی دسترسی آزاد به اطلاعات را گرفت

وزیر فرهنگ گفت: امروز انتقال آزاد اطلاعات به‌راحتی صورت می‌گیرد و ما هم چاره‌ای جز تسهیل این انتقال آزاد نداریم.با فیلترینگ نمی‌توان جلوی دسترسی آزاد به اطلاعات را گرفت

محسنی‌اژه‌ای؛ سخنگوی دستگاه قضا: عامل راه‌اندازی صفحات فیس‌بوکی دولت یازدهم دستگیر شد

سخنگوی دستگاه قضایی از دستگیری عامل راه‌اندازی صفحات فیس‌بوک برای افراد دولت یازدهم خبر داد.عامل راه‌اندازی صفحات فیس‌بوکی دولت یازدهم دستگیر شد

ایران؛ قربانی اصلی جاسوسی اطلاعات در جهان با 14 میلیارد بسته دیتا

کاربران ایرانی، قربانی اصلی برنامه سری اف بی آی و NSA در ضبط و مانیتور کردن اطلاعات در دنیا هستند.

کارکنان فيس بوک به اکانت‌ همه کاربران دسترسی دارند

یکی از کارکنان سابق فیس‌بوک در مصاحبه با روزنامه گاردين فاش کرد که کارکنان این کمپانی ابَرپسوردی در اختیار دارند که با آن می‌توانند به اکانت‌های همه کاربران این شبکه اجتماعی وارد شوند. صحت این ادعا فیس‌بوک را با چالش تازه‌ای روبرو می‌کند.

برخی از مصادیق جرایم رایانه ای . . .

طبق قوانین کشور مواردی چون تحقیر و توهین به جنس زن، انتشار غیرمجاز اسناد، دستورها و مسایل محرمانه، افترا به مقامات، نهادها و سازمانهای حکومتی، انتشار فیلترشکن، طرح مسائل نژادی و قومی، عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت ارشاد، تبلیغ و ترویج مصرف سیگار، ترویج اسراف و تبذیر، شنود غیرمجاز، جاسوسی رایانه‌یی از مصادیق جرایم رایانه‌یی است.

نظر هاشمی دربارۀ فیس بوک چیست؟

امروز یک صفحه فیس بوک تبدیل به موضوع خبری تمام دنیا می‌شود برخلاف عده‌ای که فکر می‌کنند این جریان‌ها خطرناک است ما فکر می کنیم که این جریان امر مبارکی در دنیاست

آمریکا چگونه با «پریسم» جاسوسی می‌کند؟

 

از زمانی که برنامه فوق‌سری پریسم برای اولین بار افشا شد گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره نحوه جاسوسی دولت آمریکا با آن انجام شده است؛ با این حال، این گمانه‌زنی‌ها در موارد زیادی با اسناد افشا شده مطابقت نداشته‌اند.

به گزارش فارس، روزنامه‌های گاردین و واشنگتن پست اسناد تکان‌دهنده‌ای از دامنه جاسوسی‌های دولت آمریکا از شهروندان کشورهای مختلف جهان منتشر کرده‌اند. مطابق آنچه افشا شده موسسات اطلاعاتی آمریکا در چارچوب طرحی بنام «پریسم» (PRISM) به سرورهای بزرگترین شرکت‌ها، از جمله گوگل، مایکروسافت، فیسبوک، یاهو، اسکایپ و اپل دسترسی دارند.

«پریسم» یک سیستم نظارت و مراقبت است که از سال 2007 توسط آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) راه‌اندازی شده است...

بقیه در ادامه ی مطلب

پدیده لایک در فیس‌بوک

لایک (Like)، از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین قابلیت‌های شبکه‌هاي اجتماعی به‌ويژه فیس‌بوک محسوب می‌شود؛ اما به‌راستی هر لایک چه اثری دارد؟ هر کاربر با لایک خود چه روندی را طی می‌کند؟ چرا پیج‌ها (صفحات) گوناگون برای کسب لایک، خود را به آب و آتش می‌زنند؟ عواقب فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی نهفته در پس هر لایک چیست؟

توصیه های حفاظتی وزارت اطلاعات هنگام استفاده از رایانه، اینترنت و تلفن

آيا VPN همان فيلتر شكن است ؟

شركت هاي تجاري و بانك ها براي انتقال اطلاعات خود و براي انكه از ديد ديگران مخفي باشند و در بستري امن به تبادل اطلاعات بپردازند وارد اين شبكه هاي خصوصي شده و به انجام كارهاي خود مشغول مي شوند. به عنوان مثال سفارتخانه هاي داخل ايران، شركت هاي تجارت بين الملل ، سازمان هاي بين المللي و بانك هايي كه شعبه هاي بين المللي دارند معمولا از VPN براي تبادل اطلاعات داخل و خارج استفاده مي كنند.

کارکنان فیس‌بوک به حساب‌های کاربری همه کاربران دسترسی دارند

خطابه‌نویس سابق بنیان‌گذار فیس‌بوک در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی گاردین افشا کرد کارکنان این شبکه اجتماعی گذرواژه‌ای در اختیار دارند که با استفاده از آن می‌توانند وارد حساب کاربری همه کاربران شوند.

خبرگزاری فارس: کارکنان فیس‌بوک به حساب‌های کاربری همه کاربران دسترسی دارند

 

چرا در فضای مجازی موفق نیستیم؟

فکر می‌کنم این نتیجه که ما یعنی قشری که خود را مذهبی می‌خوانیم در فضای مجازی موفق نبوده و نیستیم محل مناقشه نباشد؛ اگر موفقیت را میزان تأثیر بسنجیم و یا حتی درصد فعالیت. البته موفقیت یک امر نسبی ست و این نسبت را با گروه‌های داخلی که (ظاهراً) میانه‌ای با نظام ندارند و صرفاً در وب فعالند نمی‌آزمایم، بلکه با کسانی که اصطلاحاً به‌شان می‌گوییم ضد انقلاب یا اپوزیسیون.
در ذهن خودم نگاهی داشتم به دلایل عدم موفقیت که تأثیرگذاریشان را به ترتیب رده ذکر می‌کنم.

سفری در تاریخچه شبکه‌های اجتماعی + اینفوگرافیک

با گذشت زمان هر رسانه سعی می‌کند که با ایجاد کردن ضرورت‌هایی در زندگی بشر جایگاهی برای خود در زندگی روزانه آن‌ها باز کند. انسان نیز با خو گرفتن به روزمرگی، معمولا سعی نمی‌کند که در این روند تغییری ایجاد نماید

روان شناسی اینترنت/2

نكته تكان‌دهنده در مورد اينترنت اين است كه شكل‌گيري آنچه را كه "هم‌آميزي مطلق علائق" است ممكن و حتي تشويق خواهد كرد، منظور از این اصطلاح اين است كه توانايي پرسه‌زدن صرف در شبكه ساختار‌نيافته‌اي از پسند‌ها، صرفا مجال همساني و نه هماهنگي را فراهم مي‌آورد.

روان‌شناسی اینترنت/1


بسیاری از پژوهش‌گران حوزه روان‌شناسی اینترنت، گفته‌اند ارتباط افراد از طریق اینترنت به شیوه های مختلف، در مقایسه با انواع روزمره ارتباط که با حضور جسمانی افراد همراه
است، حالتی تقلیل یافته دارد


.کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
 
web site traffic statistics