close
تبلیغات در اینترنت
ماهیت جنگ نرم

جستجوگر پیشرفته سایتاگر دشمن در جنگ نرم غلبه کند
اگر دشمن در جنگ نرم غلبه کند

⛔️طرح| رهبر انقلاب: در #جنگ_نرم، اگر دشمن غلبه بکند،

جسمها پروار میشوند و سالم میمانند، ولی روحها میروند به قعر جهنم

۹۵/۹/٣
جنـگ نـــــرم
جنـگ نـــــرم

جنگ نرم چیست ؟

جنگ نرم مقابله و تلاشی است از طرف نیروهای شیطان و استبداد برای به نابودی و مذلت کشاندن و برگرداندن مسلمانان از راه نجات، چنان که شیطان وعده ی آن را داده است.

این مقابله عموماً در عرصه‌های گوناگون فرهنگی اجتماعی سیاسی اتفاق می افتد و ابزار کاربردی آن ناتوی فرهنگی است که در قالب ابزارهای دیپلماسی عمومی و روانی و رسانه‌ای عمل می کند. هدف آن تضعیف ثبات و امنیت اجتماعی، فرهنگی بوده و دوره آن بلند مدت است؛ از این‌رو می‌توان تهدید یا براندازی نرم را تلاش دشمن جهت تسلط کامل در ابعاد گوناگون بر یک جامعه دانست که این تسلط با زدودن الگوهای رفتاری و هنجارهای ارزشی جامعه مورد تهاجم و جایگزینی الگوها و ارزشهای جامعه مهاجم محقق می‌گردد. در این نوع تهدید و جنگ، کشور مهاجم بدون خونریزی و با طی کردن پروسه زمانی آرام و بدون نیاز به نیروهای نظامی بلکه با استفاده از استحاله فکری و فرهنگی یک جامعه، سلطه همه جانبه خود را بر آن جامعه تحمیل کرده و با روش نرم افزاری حساب شده آنان را مطیع خود می گرداند، در یک کلام می‌توان جنگ نرم را اینگونه تعریف نمود: اجرای برنامه ای حساب شده، مسالمت آمیز و دراز مدت برای نفوذ در ارکان سیاسی/اجتماعی یک نظام به منظور تغییر سیستم سیاسی یک کشور با ایجاد تغییر و تحول اساسی در باورهای اساسی و اصلی آنها به نفع خودامروز جمهورى اسلامى و نظام اسلامى با یک جنگ عظیمى مواجه است . در این جنگ نرم، جوانان دانشجو ، افسران جوان این جبه اند . بنابر این بیشتر سرمایه گذاری دشمنان برای انحراف ذهن جوانان و تلقین باور های غلط در وجود آنهاست . نمونه ای از این باور های غلط را ذکر می کنیم :

1    -   آزادی های شما توسط دین اسلام گرفته شده است

2    -  وضعیت اقتصادی و جایگاه سیاسی کشور متزلزل است

3    -   کشور در ناامنی به سر می برد

4    -   فرهنگ ایرانی بخاطر دین عقب مانده است

5    -   مد ، لباس و مدل های موی غربی را امتحان کنید

6    -   حکومت بی کفایت است و توانایی اداره ی کشور را ندارد

7    -   اروپایی ها و غربی ها از ما بهتر می فهمند ، از فرهنگ و آداب آنها پیروی کنید

8    -   تا کی باید در مقابل آمریکا ایستاد؟ تسلیم شویم تا خوشبخت شویم ( استقلال زیر سایه ی آمریکا)

-   بازی های جدید را امتحان کنید ( سبب ایجاد حس خشونت،تحریک غریزه ی جنسی ، دوری از اسلام ، و... که به طور غیر مستقیم بر ضمیر ناخودآگاه فرد  اثر می گذارد )10

- سبک جدید موسیقی ها را گوش دهید و آرامش پیدا کنید  ( در صورتی که برای روح انسان گوش دادن به این نوع موسیقی ها خطرناک است)

 

 

تفرد و گوشه گیری
تفرد و گوشه گیری

جعفر بای آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: جبران فقدان محبت بین اعضای خانواده باعث می‌شود که با هم بودن در خانه لذت و خوشی نداشته باشد و باید تلاش کرد تا اعضای خانواده غم خوار و پشتیبان یکدیگر شوند.

 

وی عنوان کرد: انگیزه و تلاش فراوان به صورت شبانه روزی و چند شیفته محیطی را برای اعضای خانواده‌ها فراهم می‌سازد که موجبات کم رنگ شدن و حذف گفتگوهای خانوادگی و کاهش دیدارهای چهره اعضای خانواده‌ها با یکدیگر می‌شود.

 

بای در ادامه تصریح کرد: گاهی ابزارهای ارتباطی مانند تلفن همراه و اینترنت نیز به سردی روابط اعضای خانواده می‌یابد و فرصت‌های با یکدیگر با این وسایل سلب شده و موجب کاهش  ارتباطات افقی بین اعضای خانواده با یکدیگر می‌شوند.

 

وی در پایان با اشاره به نشاط و شادابی در بین اعضای خانواده‌ها گفت: هرچه قدرت شناخت در خانواده نسبت به یکدیگر بیشتر باشد انسجام و اتحاد نیز قوی تر خواهد شد و این امر موجبات هم بستگی و تعلقات بین اعضای خانواده را افزایش داده و این پدیده زمینه‌های مهر ورزی با یکدیگر را بین اعضای خانواده‌ها مستحکم تر می‌کند.

 

 

جنگ امروز ما، جنگ نرم است+ سخنان رهبر معظم انقلاب

معارضه با نظام، یک سابقه سی ساله در این انقلاب دارد؛ چیز جدیدی نیست. اَشکال معارضه، گوناگون بوده است؛ اما همیشه بوده است؛ منتها یک نکته وجود دارد و او این است که هر چه ما در نظام جمهوری اسلامی، توانستیم ریشة خودمان را عمیق تر کنیم و پیشتر برویم و کارهایمان را پیچیده تر بکنیم، توطئة دشمن هم پیچیده تر شده است. این را باید توجه داشت.

خبرهایی که از مراکز حساس سیاسی و امنیتی دنیا به دست ما می رسد، نشان می دهد که دستگاه های عظیم و گسترده ای، با بودجه های کلانی، به طور دائم، متوجه نظام جمهوری اسلامی هستند و دارند کار می کنند؛ هر روز طرحی را به میدان می آورند و هر روز عرصة جدیدی را در مقابل جمهوری اسلامی می آرایند. به هر حال، امروز توطئة دشمن، توطئة پیچیده ای است. ما باید جوانب این توطئه را به روشنی بشناسیم و بشناسانیم. امروز جنگ نظامی با ما، خیلی محتمل نیست؛ لکن جنگی که وجود دارد، از جنگ نظامی، اگر خطرش بیشتر نباشد، کمتر نیست؛ اگر احتیاط بیشتری نخواهد، کمتر نمی خواهد.1

دومین همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری» برگزار می شود
کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیریدومین همایش بین‌المللی «خطر جریان‌های تکفیری در دنیای امروز؛ مسؤولیت علمای جهان اسلام» با اشراف حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی و حضور علمای سراسر جهان اسلام در قم برگزار می‌شود
چرا براي امام حسين عليه السلام مراسم روز اربعين مي گيرند؟

پاسخ: در پاسخ به سوال شما بايد به نكات زير اشاره نمود:
1- وجود روايات در اين زمينه از اهل بيت عليهم السلام
2- وجود مستندات تاريخي در مورد اربعين سيد الشهدا
3- بازگرداند سر مطهر حضرت به بدن ايشان در چنين روزي (لذا شيعيان اقدام به بزرگداشت چنين روزي مي كنند)

باقی در ادامه مطلب.....

پدیده لایک در فیس‌بوک

لایک (Like)، از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین قابلیت‌های شبکه‌هاي اجتماعی به‌ويژه فیس‌بوک محسوب می‌شود؛ اما به‌راستی هر لایک چه اثری دارد؟ هر کاربر با لایک خود چه روندی را طی می‌کند؟ چرا پیج‌ها (صفحات) گوناگون برای کسب لایک، خود را به آب و آتش می‌زنند؟ عواقب فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی نهفته در پس هر لایک چیست؟

تمرکز شبکه‌های ماهواره‌ای بر موضوع زنان با چاشنی نفاق

شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و برخی دیگر رسانه‌های ضد انقلاب، بعد از انتخابات در تلاش هستند تا با تمرکز بر روی موضوع زنان به بازسازی نیروهای براندازی نرم و کودتای مخملی بپردازند و در این راستا از مرتبطین با گروهک‌های تروریستی نیز برای ایجاد جنگ روانی کمک می‌گیرند.

شام صهیونیستی برای مخملباف در تل آویو!+عکس

محسن مخملباف که این روزها برای اکران فیلمش در مورد فرقه بهائیت در سرزمینهای اشغالی به سر می برد در ادامه حضورش در خانه برخی افراد یهودی وابسته به رژیم تل آویو حضور پیدا کرد.

تجمع معترضان به پلمپ درب خانه سينما / "خانه سينما" تا 6 مرداد در اختيار نيروي انتظامي است +تصاوير

تجمع معترضان به پلمپ خانه سينما با حضور سردار ساجدي‌نيا فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ تجمع پايان گرفت و قرار بر اين شد كه جلسه ششم مرداد برگزار و تا آن زمان خانه سينما در اختيار نيروي انتظامي است.

کارکنان فیس‌بوک به حساب‌های کاربری همه کاربران دسترسی دارند

خطابه‌نویس سابق بنیان‌گذار فیس‌بوک در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی گاردین افشا کرد کارکنان این شبکه اجتماعی گذرواژه‌ای در اختیار دارند که با استفاده از آن می‌توانند وارد حساب کاربری همه کاربران شوند.

خبرگزاری فارس: کارکنان فیس‌بوک به حساب‌های کاربری همه کاربران دسترسی دارند

 

مواظب باش این آقا به تو تجاوز نکند!

مجری زن اخراجی شبکه صدای آمریکا به یکی از همکاران سابق خود نسبت به همکاری با مهدی فلاحتی، دیگر مجری این شبکه هشدار داده است.

چرا در فضای مجازی موفق نیستیم؟

فکر می‌کنم این نتیجه که ما یعنی قشری که خود را مذهبی می‌خوانیم در فضای مجازی موفق نبوده و نیستیم محل مناقشه نباشد؛ اگر موفقیت را میزان تأثیر بسنجیم و یا حتی درصد فعالیت. البته موفقیت یک امر نسبی ست و این نسبت را با گروه‌های داخلی که (ظاهراً) میانه‌ای با نظام ندارند و صرفاً در وب فعالند نمی‌آزمایم، بلکه با کسانی که اصطلاحاً به‌شان می‌گوییم ضد انقلاب یا اپوزیسیون.
در ذهن خودم نگاهی داشتم به دلایل عدم موفقیت که تأثیرگذاریشان را به ترتیب رده ذکر می‌کنم.

هر چه در فضای مجازی سرمایه‌گذاری کنیم جای دوری نمی‌رود

دادستان عمومی و انقلاب تهران به قدرت فضای مجازی اشاره کرد و گفت که 18هزار پایگاه اینترنتی در زمان انتخابات فعال بودند.

کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
 
web site traffic statistics