close
تبلیغات در اینترنت
آثار و کتب رهبری

جستجوگر پیشرفته سایتنگاهی گذرا به نظریه ولایت فقیه
نگاهی گذرا به نظریه ولایت فقیه

نگاهى گذرا به نظريه ولايت فقيه
رقعي، شوميز، 160 صفحه، چاپ اول سال 1378، چاپ دوازدهم، بهار 1386.
اين كتاب تاكنون دوازده‌بار به كوشش انتشارات مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمينى(رحمه الله) چاپ و منتشر شده است.
اين كتاب برگرفته از سخنرانىها، مقالات، كتاب‌ها و جلسات پرسش و پاسخ حضرت استاد مصباح يزدى درباره ولايت فقيه است كه توسط حجت‌الاسلام والمسلمين آقاى محمدمهدى نادرى قمي تنظيم شده و به رشته تحرير درآمده و به كوشش انتشارات مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمينى(رحمه الله) چاپ و منتشر شده است.
كتاب مزبور در شش فصل به مباحث زير مى پردازد:
فصل اول درباره اهميت و ضرورت بحث ولايت فقيه و جايگاه علمى و پيش‌فرض‌هاى نظريه ولايت فقيه بحث مي‌كند و از آنجا كه يكى از پيش‌فرض‌هاى نظريه ولايت فقيه، عدم جدايى دين از سياست است،

متن کامل در ادامه مطلب...

دانشگاه بیگانه و جدای از دین، فاجعه ای غیر قابل جبران

 

دانشگاه بیگانه و جدای از دین، فاجعه ای غیر قابل جبران

اگر دانشگاه ، بیگانه و جدای از دین باشد ، این یک فاجعه غیر قابل جبران است. غیر قابل جبران، به این معنا است که جبران آن ، بسیار بسیار تلفات خواهد داشت و مشکلات فراوانی به بار خواهد آورد؛ تا یک وقت آیا جبران بشود یا نشود.

خصوصیت جمهوری اسلامی این است که دستگاه انسان سازی اش بایستی صحیح حرکت بکند و انسان باب هدف جمهوری اسلامی بسازد.

هدف این است که کشور به دست انسان های صالح از لحاظ علمی و فکری، در جهت هدف های خودش حرکت کند؛ و این نخواهد شد، مگر آن وقتی که این انسان ها خودشان، آن هدف ها را شناخته و قبول داشته باشند

 

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی 1379/9/20

«افطاری ساده» از دریچه‌ی دوربین شما

 

تقویت و گسترش سبک زندگی اسلامی یکی از دغدغه‌های رهبر انقلاب بوده است. در همین زمینه چندسالی است که ایشان در ماه‌های رمضان توصیه کرده‌اند که مردم از تشریفات افطار کم کنند و کمیّت ضیافت‌شوندگان را افزایش دهند و اطعام را به صورت همگانی و عمومی انجام دهند.
در پی این توصیه، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در سال ۱۳۹۳ اقدام به برگزاری فراخوان ارسال تصاویر «افطاری ساده» کرد تا این حرکت مردمی را بازتاب دهد. در پایان ماه رمضان نیز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
در خطبه‌های عید فطر به گسترش این سنت اشاره کردند.
ایشان گسترش سنت خوب افطاری‌های ساده در مساجد و خیابان‌ها را در ماه مبارک رمضان تحسین کردند و فرمودند
«سال گذشته آنچه انسان در این ماه رمضان، در میان این اعمالِ شخصى و عمومى و مردمى و اجتماعى مشاهده میکرد، اطعام مردم بهصورت عمومى و بهصورت افطارىِ ساده و همگانى در بین مردم ما بود که بحمدالله‌ رایج شده است. سال گذشته از مردم عزیزمان خواهش شد که تشریفات افطار را کم کنند، کمیت ضیافتشوندگان در افطار را افزایش بدهند؛ امسال در مراکز عمومى، در مراکز مقدس، در خیابانها، در حسینیهها، در جاى جاى کشور، خبرهایى که به ما رسید، نشاندهندهى این بود که مردم همت کردهاند و این کار را توسعه دادهاند. توصیهى این حقیر این است که اینجور چیزها را - که در شکل دادن به سبک زندگى اسلامى تأثیر میگذارد - هرچه بیشتر توسعه بدهید.»


امسال هم پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR از مخاطبان خود می‌خواهد تا تصاویر و فیلم‌هایشان را از «افطاری‌های ساده» در محله یا شهر خود در همین صفحه (http://farsi.khamenei.ir/page?id=29988) بارگزاری کنند تا در این پایگاه اطلاع‌رسانی منتشر شود.
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیسبوک
گوگل پلاس
توییتر
ارتباط با ما
آمارگیر فارسی
ما را حمایت کنید
 
web site traffic statistics